Ako investovať peniaze

Image Október, 2018

Ako investovať peniaze

Investovanie a možnosti ako investovať v roku 2019.

Tip: Základné spôsoby investovania peňazí - podielové fondy, dlhopisy, nehnuteľnosti, forexy, bitcoin, deriváty a iné...

V hlave prepočítavanie zisku a v skutočnosti krach?

Kto z nás by to nepoznal. Nadšene investujeme do niečoho výhodného a tešíme sa z toho akí sme skúsení investori. V hlave si už prerátavame a prerozdeľujeme zisk, keď naraz príde kruté vytriezvenie. Naša investícia je nenávratne preč. Ako sa to mohlo stať? Však to bol tak jedinečný a spoľahlivý nápad. Navyše bezpečný. A odporúčal mi ho najlepší kamarát.

Pýtame sa tak sami seba čo sme urobili zle. Ako teda bezpečne investovať? Kam investovať svoje ťažko zarobené peniaze tak, aby nám priniesli skutočný zisk? Do čoho s istotou investovať? Investovať do zlata? Alebo radšej obchodovať na burze? Prípadne ak máme k dispozícii väčší obnos peňazí, kam investovať 10 000 Eur? Investovať do nehnuteľností?

Ako sa vyhnúť chybám v investíciách?

Človek sa najlepšie učí na chybách a svojich skúsenostiach. No nie je nevyhnutné, aby sme sa učili iba na vlastných chybách. Pretože múdry človek sa učí na chybách druhých.

Pravdepodobne sme to už všetci možno aj tisíc krát počuli a o to viac nás to naštve, keď to počujeme po ďalšej našej chybe. No ak sa nám toto „pravidlo“ podarí úspešne zaviesť do života, vtedy ho skutočne oceníme. Ako sa ale učiť na cudzích chybách pokiaľ ide o financie a investovanie? To máme sledovať celé dianie vo finančnom svete?

Prehľad, informácie, vedomosti a skúsenosti = vyššia bezpečnosť a spoľahlivosť investícií.

Investovať môže každý sám. Prečo by mu k tomu bol potrebný niekto ďalší? Načo by sme potrebovali nejakého finančného poradcu alebo kohokoľvek iného? Každý kto berie investovanie zodpovedne - nie ako bezmyšlienkovitý hazard - a k tomu je pripravený podstúpiť všetko potrebné: náležite sa vzdelávať, venovať množstvo svojho času a energie na venovanie sa všetkým potrebným problematikám vo finančnej oblasti, tak sa môže pustiť do investovania kľudne aj sám.

No ak z akýchkoľvek dôvodov nemá človek priestor na zodpovedné investovanie, sledovanie finančných trhov, burzy cenných papierov, všemožných komodít či dlhopisov samostatné investovanie pre neho nemusí byť tou najlepšou voľbou.

Investovať poriadne alebo len tak?

Na tieto otázky si musí odpovedať každý sám. Záleží čo chceme robiť, ako a či máme na to príslušné vedomosti a informácie. Alebo či máme aspoň možnosť a priestor vzdelávať sa v danej oblasti. Navyše chceme investovať len tak? Ľahkovážne „riskovať“ ťažko zarobené peniaze? S nie príliš zaujímavými výsledkami?

Ako najlepšie investovať peniaze? A hlavne poriadne a zodpovedne?

Alebo chceme investovať poriadne a vyťažiť zo svojho úsilia maximum? Tak v tom prípade by sa nám mohli zísť skúsenosti, rady, odporúčania a služby kvalitného finančného poradcu.

Investícia je všeobecne definovaná prevažne ako použitie finančných zdrojov pre vytvorenie nejakého prínosu, výnosu či zisku. V ideálnom prípade by malo ísť o možnosť, keď vďaka peniazom zarábame ďalšie peniaze. Nielenže tak v dlhodobom horizonte pri dobrej investícii udržujeme hodnotu peňazí, navyše ich aj zhodnocujeme a vytvárame zisk.

Chceme investovať sami alebo s odbornou pomocou finančného poradcu?

Dokážeme to sami, alebo si necháme poradiť? A vďaka znalostiam niekoho skúseného sa poučíme z najčastejších ale aj menej častých chýb druhých ľudí?

Pustime sa do investovania poriadne a naplno. Rád vám pomôžem a podľa možností ukážem ako udržiavať hodnotu svojich peňazí, ako efektívne sporiť peniaze a hlavne ako spoľahlivo vybudovať finančný majetok.

Tip:

5 bezpečných investícií s lepším výnosom ako na termínovaných vkladoch.


Autor tohto webu: Tomáš Maga

Financiám sa venujem už takmer 6 rokov. Moju prácu vnímam ako poslanie a preto sa v tejto oblasti neustále vzdelávam a zlepšujem - snažím sa ochraňovať ľudí pred finančnými inštitúciami a sprostredkovateľmi, ktorí narobia najviac škody oproti úžitku a to najmä kvôli nevedomosti.